Bilgi Bankası
Yeni Çözüm Web Hizmetleri > Yeni Çözüm Destek Ekibi > Bilgi Bankası

Bir soru sor:


Outlook 2010'da e-mail adresimi nasıl kurarım?

Çözüm
Aşağıdaki aşamaları inceleyerek Microsoft Outlook 2010 programında hesap oluşturabilir ve gerekli ayarlamaları yapabilrsiniz.

 • Aşama1: Microsoft Outlook 2010 programını başlatınız ardından Outlook 2010 programının Dosya menüsünden Hesap ayarları seçeneğine tıklayınız.


 • Aşama2: Hesap Ayarları seçeneğine tıkladığımızda E-mail hesapları penceresi açılacaktır. Açılan penceredeki E-posta sekmesinin hemen altında bulunan Yeni butonuna tıklayınız.


 • Aşama3: Devam ettiğinizde karşınıza gelecek olan hesap kurulum ayarlarını, Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır diyerek devam ediyoruz.


 • Aşama4: Açılan yeni e-posta hesabı ekle penceresinde Internet E-posta seçeneğini işaretleyip ileri butonuna tıklayınız.


 • Aşama5: Kullanıcı bilgileri, sunucu bilgileri, oturum açma bilgilerinizi kendini alanadınıza göre doldurunuz ve Diğer Ayarlar butonuna tıklayınız.


 • Aşama6: Açılan İnternet E-posta ayarları penceresinden Giden Sunucu sekmesine tıklayınız ardından Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor ve Gelen posta sunucum ile aynı ad ayarlarını kullan butonlarını işaretleyelim.


 • Aşama7: Yine aynı bölmede Gelişmiş sekmesine geçiyoruz. Burada bulunan Giden Sunucu (SMTP) portunu 25'ten 587'ye çeviriyoruz. Yani 25 i silip yerine 587 yazıyoruz ve Tamam diyerek bu pencereyi kapatıyoruz.


 • Aşama8: Bir önceki pencereye tekrardan geri döndük. Böylece gelişmiş ayarlarımızı tamamlamış olduk.Ekranda parolayı anımsa kısmında tick işareti vardır. Bu işaretli olduğu zaman size tekrar tekrar parola sormayacaktır. Parolanızı sisteme kaydedecektir. Her seferinde parola sormasını istiyorsanız bu tick işaretini kaldırınız. Şimdi ise İleri butonuna basarak devam ediyoruz.


 • Aşama9: Tebrikler! Kurulum tamamlanmıştır. Gelen ekranda Son butonuna tıklayarak işlemi sonlandırıyoruz.

  Kaynak : markum.net

 
Bu içerik sorununuzu çözmenizde yardımcı oldu mu? evet / hayır
İlgili Makaleler Outlook 2007'ye e-posta adresimi nasıl kurarım?
Mozilla Thunderbird'de e-mail adresimi nasıl kurarım?
Outlook 2003'te e-mail adresimi nasıl kurarım?
Android işletim sisteminde E-Posta hesabı nasıl kurulur ?
Iphone ve ipade e-mail hesabımı nasıl kurarım?
İçerik Detayları
İçerik Numarası: 5
Kategori: Mail Kurulum ve Destek
Eklenme Tarihi: 2018-04-05 22:52:52
Gösterim Sayısı: 70
Verilen Puan (Oylar): İçerik Puanı 5.0/5.0 (4)

 
« Geri Dön

 
Powered by Help Desk Software HESK, brought to you by SysAid